Lene Wiklund Olie på lærred 'Egå v. Egå engsø i august'

Vurdering

Odense

6480688

Lene Wiklund, født 1958. Komposition betitlet 'Egå v. Egå engsø i august'. Sign. samt dateret 2015 på bagsiden. Olie på lærred. uden ramme. 53 x 84 cm.

Odense 28. nov.

Vurdering

Vejle 25. nov.

Vurdering

Osmund Hansen. Samling 3 gouache samt 7 litografier. (10)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

800

J.V. Martin. 'Ikke min mor'
Vejle 23. nov.

Vurdering

2.200

Kay Christensen. 'Hvorfor gaar skyggen forbi'
Roskilde 23. nov.

Vurdering

3.400

Lena Kühl. Komposition
Aarhus 26. nov.

Vurdering

Lena Kühl. Abstrakt komposition
Aarhus 22. nov.

Vurdering

3.200

1.800

Aarhus 26. nov.

Vurdering

5.200

2.200

Lena Kühl. Komposition med får
Aarhus 26. nov.

Vurdering

3.200

Lena Kühl. Komposition med bavian
Aarhus 26. nov.

Vurdering

1.800

Malene Landgreen, abstrakt komposition, gouache 2002
Roskilde 23. nov.

Vurdering

2.400

850

Kehnet Nielsen. 'Letters no 33'
København 27. nov.

Vurdering

4.200

Helle Bang. 'Åen', olie på lærred (cd)
Vejle 24. nov.

Vurdering

6.800

3.800

Preben Hornung: Komposition. Litografi
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Knud Kristensen . Gadeexteriør ' uden titel' , Olie på lærred (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

3.600

1.900

Kai Kristiansen, tilskrevet. Fritstående skrivebord af teak
Roskilde 23. nov.

Vurdering

4.600

Georg Jensen samt Hans Hansen: Diverse dele bestik (11)
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

1.700

Stouby Furniture. Tre-personers fritstående sofa, model Eva, cognacfarvet Firenze læder
Odense 27. nov.

Vurdering

21.000

16.500

Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Fritstående skrivebord af eg, 1960'erne
Roskilde 27. nov.

Vurdering

Ib Geertsen. Fire serigrafier i mappe
Vejle 23. nov.

Vurdering

850

Bertel Thorvaldsen med 'Håbets gudinde', figur af bisquit porcelæn
Roskilde 22. nov.

Vurdering

Poul Henningsen. PH80, standerlampe.
København 23. nov.

Vurdering

800

Frans Kannik. Erotiske kompositioner mm. 3 akvareller samt 3 tryk (6)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

2.800

Stagg. Dobbelt stor trommepedal samt Mapex stol. (2)
Odense 27. nov.

Vurdering

Evald Nielsen. 'Bestik No. 3' af hammerslået sølv. (75)
København 19:39

Vurdering

23.000

11.500