Erik Magnussen. Chairik stole af formbøjet finér, stel af matpoleret stål, armlæn af sort gummi. Fremstillet hos Engelbrechts Furniture. H. 77 cm. Fremstår med brugsspor. (8)
Proveniens: Danske Bank.
Auktionen afsluttes: 21:00
18 timer 32 minutter 5 sekunder
DKK 850