Skovby Møbelfabrik. Cirkulært spisebord af palisander med udtræk, 1960'erne (1+2)
Cirkulært spisebord af palisander med udtræk. H. 72, Ø. 115 cm. To medfølgende tillægsplader á B. 55 cm, heraf én med sarg, ene finéret med mahogni. Fremstillet hos Skovby Møbelfabrik. Fremstår med almindelige alders- og brugsspor, herunder plade med enkelte skjolder.
Slutter om 4 dage 23 timer 33 minutter 12 sekunder
DKK 2.800