Poul Kjærholm (1929-1980) for Fritz Hansen: PK61A sofabord af stål og flinrullet marmor
PK61A sofabord med stel af matforkromet stål, monteret med plade af flintrullet marmor. Formgivet 1957. Fremstillet hos Fritz Hansen med stemplet og mærkat herfra, 2008. H. 33, B. 120, D. 120 cm. Pæn stand. Afstandsdupper af plast mangler.
Slutter om 2 dage 0 timer 1 minut 3 sekunder
DKK 15.500