Verner Panton for Frem Røjle. Cone table
Verner Panton. Cone table. Rundt sofabord med plade af fineret Rio palisander, kegleformet stamme beklædt med sort kunstlæder, monteret på firpasfod af stål. Formgivet 1958. Fremstillet hos Frem Røjle med stemplet herfra. H. 55 cm, Ø. 88 cm. Fremstår med lette aldersrelateret brugsspor, renoveret plade.
Slutter om 1 dag 21 timer 53 minutter 48 sekunder
DKK 4.400