Hans Hansen. 'Arvesølv nr. 6', otte frokost- og otte middagsknive med skafter af sterlingsølv (16)
Hans Hansen. 'Arvesølv nr. 6', otte frokostknive med skafter af sterlingsølv (L. 19,2 cm.) og otte middagsknive med skafter af sterlingsølv (L. 22,3 cm.). Samlet vægt: ca. 1.082 g. Knivene fremstår med brugsspor, heraf ridser og mærker. (16)
Slutter om 1 dag 23 timer 46 minutter 33 sekunder
DKK 1.900