Smykkesæt / Samling smykker udført i 14 kt guld og hvidguld. (3)
Smykkesæt / Samling smykker udført i 14 kt guld og hvidguld bestående af: En ring prydet med tre brillant slebne diamanter på i alt ca. 0,02 ct. Stemplet: 585 samt mester. Der medfølger to portugisiske vedhæng i form af en Barcelos hane og en Figa hånd. Utydeligt stempler. Lødighed konstateret ved syretest. Samlet vægt: 2,7 gram. Fremstår med brugsspor. (3)
Slutter om 6 dage 23 timer 7 minutter 7 sekunder