Empirestil engelsk vitrinechatol af mahogni, 20 årh. første halvdel
Empirestil engelsk to-delt vitrinechatol af mahogni, overdel med glasdøre bag hvilke hylder, underdel med skrå skriveklap bag hvilke sekretær indretning, skuffer forneden, 20 årh. første halvdel. 2 nøgler medfølger. H. ca. 233 B. 122 D. 54 cm. Brugsspor.