Engelsk vitrinechatol af mahogni, 20 årh.

Vurdering

DKK 1600

Roskilde

6491848

Engelsk 2-delt vitrinechatol af mahogni, overdel med sprossede glasdøre bag hvilke hylder, underdel med skrå skiveklap bag hvilken sekretær indretning, fire mindre og større skuffer, 3 nøgler medfølger, H. 228 B. 110 D. 56 cm. 20 årh. Aldersrelateret brugsspor.

To-delt skrivechatol af egetræ, 19 årh.

Roskilde 18 okt.

Vurdering

Chatol af mahogni, Georg III stil. 19tallets midte.
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

3.200

1.900

Børge Mogensen for Søborg Møbler. Kommode med overdel, eg, 1960-70'erne (2)
Roskilde 26 okt.

Vurdering

3.200

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)