Dansk møbelproducent. Chatol, teaktræ, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Chatol af fineret teaktræ øverst med skuffer og låge med spejl på bagsiden, herunder udtræksplade og tre skuffer, runde tilspidsede ben af massivt teaktræ. 113 B. 89 B. 46 cm. 1960'erne. Nøgle mangler. Fremstår med brugsspor, lille afslag nederst på bagerste hjørne.
Slutter om 2 dage 23 timer 9 minutter 2 sekunder