Vintage ring af 14 kt guld, prydet med syntetisk spinel.
Vintage ring af 14 kt guld prydet med en rundslebet, lyseblå syntetisk spinel. Mål på sten: Ø. ca. 13,4 mm. Stemplet: 585 samt mester. Ringstr. 56. Vægt: 6,3 gram. Fremstår med aldersrelateret brugsspor herunder ridser på stenen.