Vintage ring af 14 kt guld, prydet med syntetisk rubin.

Vurdering

Aalborg

6498534

Vintage ring af 14 kt guld prydet med en brillant slebet syntetisk rubin. Ø. på sten: 11,8 mm. Ringstørrelse: 56. Stemplet 585 samt mester. Vægt: ca. 4,3 gram. Fremstår med brugsspor.

Ring af 14 kt guld med brillanter 0.025 ct

Aalborg 28. nov.

Vurdering

3.000

Alliancering af 14 kt guld med brillanter, 0.27 ct.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

7.600

5.400

Vintage ring af 14 kt guld, prydet med syntetisk spinel.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

2.400

1.500

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

6.200

4.200

Aalborg 28. nov.

Vurdering

6.200

4.200

Par brillant ørestikker af 14 kt guld, 0.10 ct (2)
Aalborg 28. nov.

Vurdering

5.200

3.600

From. Halskæde af 14 kt guld prydet med citrin.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

10.000

7.200

Brilliant ring af 14 kt hvidguld, 0.10 ct
Aalborg 28. nov.

Vurdering

4.200

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.
Aalborg 25. nov.

Vurdering

2.200

Aalborg 25. nov.

Vurdering

2.200

Aalborg 25. nov.

Vurdering

Aalborg 25. nov.

Vurdering

2.200

1.000

Aalborg 25. nov.

Vurdering

2.200

Aalborg 25. nov.

Vurdering

2.400

1.300

Aalborg 25. nov.

Vurdering

2.400

Aalborg 28. nov.

Vurdering

3.000

1.900

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0,30 ct.
Aalborg 25. nov.

Vurdering

2.400

Ring af 14 kt guld med en navette slebet diamant, 0.25 ct.
Aalborg 05. dec.

Vurdering

Tre smykker af 14 kt. guld. Vægt 5,3 g. (3)
Hørsholm 28. nov.

Vurdering

Cartier 'Colisee'. Dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1990'erne
Vejle 25. nov.

Vurdering

40.000

36.000

Cartier 'Panthère Ronde'. Dameur af 18 kt. guld og stål med lys skive, 1990'erne
Vejle 25. nov.

Vurdering

20.000

15.000

Vedhæng af 14 kt guld med to kulturperler.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

1.900

Vintage armring af 14 kt guld
Aalborg 02. dec.

Vurdering

10.500

7.400

Ring med brillant på ca. 0.09 ct. 14 kt. guld og hvidguld, str. 54
Aarhus 28. nov.

Vurdering

6.400

2.400

Ring af 18 kt hvid guld prydet med syv hvide glassten
Aalborg 27. nov.

Vurdering