Italiensk akvamarin- og brillant cocktailring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 5.07 ct
Italiensk akvamarin- og brillant cocktailring af 18 kt. hvidguld med høj front prydet med større lyseblå smaragdsleben akvamarin på ca. 3.00 ct., omkranset af 74 brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.07 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS-SI-P1. Stemplet delvis utydeligt 750 med italienske Firenze gold Hallmarks. Vægt ca. 17 g. Fremstår med lette brugsspor.