Svensk møbeldesign. Entrésæt af palisander, 1960-70'erne (2)
Entrésæt af palisander, best. af; Lille kommode med skuffer samt spejl, med monteringer af messing. 1970'erne. Kommode H. 37, B. 87, D. 40 cm, spejl H. 135, B. 75 cm. Fremstillet og mærket hos Glas Mäster, Markaryd. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker.
Slutter om 5 dage 0 timer 48 minutter 32 sekunder