Runa Sigrun Gudjonsdottir for Bing & Grøndahl. Tre retroflisebilleder, o. 1974 (3)
Tre flisebilleder i træramme, et med fisk og ansigt og to med kvinde og fugle i hhv. grønne og blå/karry-nuancer. Sign. Rúna for 'Rúna' - Sigrun Gudjonsdottir (f. 1926) og stemplet på rammen B&G, nummereret på bagsiden hhv. 4763-961, 4769-961 og 4768-961. Mål 49 x 33 cm. Blåt kvinde med fugle-billedet fremstår med lille kantafslag på en flise og enkelte små ridser, grønt kvinde med fugle-billedet med lille kantafslag på flise. (2)
Slutter om 2 dage 0 timer 19 minutter 44 sekunder