Ubekendt møbeldesign. Et par lænestole af bøgetræ, 1900-tallets midte (2)
Et par lænestole med svungne armlæn og ben af senere hvidmalet bøgetræ, betrukket med møbelstof. 1900-tallets midte. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder stel afskalninger og skrammer.