Omann Jun. Fritstående skrivebord, model 76
Omann Jun. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ, front med seks skuffer, bagside med to bogkasser samt én nedfældbar klap, ben af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 72 L. 156 B. 79 cm. Fremstillet på Omann Jun's Møbelfabrik, model '76'. Nøgle medfølger. Fremstår med lettere brugsspor, en defekt lås på en skuffe.
Slutter om 4 dage 23 timer 44 minutter 16 sekunder