Et par skeder, 1600/1700-tallet (2)
Kort hirschfænger skede fra 1600/1700-tallet, L. 55 cm. Fremstår med brugsslitage, mindre brud på læder.
Kårdeskede af brunt læder og messing indgravering, L. 80 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Dansk privatsamling.
Slutter om 3 dage 1 time 37 minutter 44 sekunder
DKK 2.800