Dansk jægerkrudthorn, M/1819
Dansk jægerkrudthorn M/1819 af kohorn med træbund, bund omsyet med skind. Regimentsstemplet 'RLC LG No16. '.Lukkemekanisme af messing m. fjederpåvirkning, . Aldersrelateret fin stand, læder med brugsspor. H: ca. 28 cm.
Slutter om 5 dage 23 timer 10 minutter 6 sekunder