Hoved, udskåret & delvist bemalet træ, 1900-tallet
Hoved / buste, udskåret & delvist bemalet træ i indisk stil, 20. Årh., H. 44 cm, B. 20 cm. Fremstår m/ tørrer linjer.
Slutter om 55 minutter 47 sekunder