Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Steiner 'Moonphase Complication'. Limiteret herreur i stål med lys perlemorsskive, 2000'erne

Vurdering

DKK 25000

Vejle

6485486

Limiteret herrearmbåndsur fra Steiner, model Moonphase Complication, ref.nr.: STM-39-ST-VII, cal. Valjoux 7751, produceret i kun 50 nummererede eksemplarer, hvoraf dette er nr. 42, i urkasse af stål, lys perlemorsskive med arabertal, ugedag-, måneds- og datoangivelse, månefase, safirglas, monteret med original læderrem med dobbelt foldespænde af stål, automatisk urværk. Ø. 39 mm. Fremstår med brugsspor, skive med mindre hårrevner, lettere patineret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 21.000

Breguet 'Type XX - XXI - XXII Aeronavale'. Limeteret herrechronograf i stål med sort skive - cert. ca. 2011

Vurdering

60.000DKK

Startpris

52.000DKK

Hørsholm

20.40

Oris 'Big Crown Propilot Alarm'. Limiteret herreur i stål med sort skive - boks + cert. 2023

Fast pris

31.400DKK

8.10, 12.59

Vejle

Limiteret herrearmbåndsur fra Seiko, model Prospex Giugiaro, ref. SBEE00E

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.000DKK

Roskilde

8.10, 19.04

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster MK40 Triple Date

Vurdering

32.000DKK

Startpris

25.000DKK

Roskilde

20.44

Omega 'Constellation'. Herreur af stål med sølvfarvet pie-pan skive

Vurdering

16.500DKK

Startpris

12.000DKK

Roskilde

20.55

Chopard 'Classic'. Dameur i 18 kt. guld med safirer, ca. 2000

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

20.40

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref.nr.: 175.0032.1

Vurdering

21.000DKK

Startpris

16.000DKK

Roskilde

8.10, 19.14

Eterna-Matic 'Concept 80'. Dameur i forgyldt stål med lys skive

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

10.10, 21.22

Rolex 'Date'. Vintage dameur i 18 kt. guld med gylden skive, ca. 1964

Vurdering

30.000DKK

Startpris

26.000DKK

Vejle

19.40

Limiteret damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Cindy Crawford

Vurdering

11.500DKK

Startpris

7.200DKK

Roskilde

10.10, 21.17

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)