Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref. 2255.80.00
Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref.nr.: 2255.80.00 (168.1640), cal. 1120, serienr.: 80415929, i urkasse af stål, bølget, blå skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, optrækskrone med logo, monteret med original lænke af stål med foldespænde, safirglas, automatisk chronometercertificeret urværk. Ø. 41 mm. Indvendig L. ca. 19,5 cm. Medfølges af boks, kasse, manual, kortholder, tag, tre ekstra led, pictogram, chronometercertifikat samt udateret/ustemplet certifikat. Fremstår med lettere brugsspor (nyligt poleret). Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 27 minutter 58 sekunder
DKK 21.000