Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Isbjørne- diamantvedhæng af 18 kt. hvidguld (2)

Vurdering

DKK 7600

Vejle

6483751

To diamantvedhæng af 18 kt. hvidguld, udformet som isbjørnehoveder, prydet med øjne og næse i form af tre sorte brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.06 ct. Stemplet: NR 750. L. 1,7 cm. Samlet vægt: ca. 9,1 gr. Fremstår med brugsspor. (2)

DKK 6.200

Elefantarmlænke af 18 kt. guld prydet med brillanter

Vurdering

28.000DKK

Startpris

21.000DKK

Vejle

20.31

Elefantvedhæng / -broche i 18 kt. guld med brillanter og safir

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

10.10, 19.54

Brillant- korsvedhæng af 18 kt. hvidguld

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.900DKK

Vejle

12.10, 20.12

Stort diamantbesat løve-vedhæng af 18 kt. guld, ca. 0.11 ct.

Vurdering

23.000DKK

Startpris

18.000DKK

Vejle

10.10, 20.02

Alain Roure. Fransk brillanthalssmykke af 18 kt. guld, i alt ca. 0.38 ct

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.500DKK

Vejle

10.10, 21.07

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)