Pablo Picasso, efter (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973): 'Homme et Modele'. Litografi i farver.
Sign. i trykket Picasso 27.1.54 XIV. Offset i farver, edition efter Verve. Bladmål: 31×38. Uindrammet. Friskt og ubrugt.
Slutter om 4 dage 22 timer 39 minutter 7 sekunder