Tiffany & Co. ’Metro’. Damearmbåndsur af stål med diamanter
Tiffany & Co. Damearmbåndsur model 'Metro', ref. 60874832, serienummer 171670500.
Urkasse af stål monteret med original rem fra Tiffany samt med originalt stålspænde.
Urskive dekoreret med diamanter på timeindeks, bezel med diamanter samt skruekronen monteret med diamant. Quartz urværk. Ø 28 mm.
Bagkassen stemplet Tiffany & Co. New York.
Der medfølger originalt certifikat.
Uret gik på vurderingstidspunktet. Fremstår med brugsspor; rem med revner mm.
Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 5 minutter 49 sekunder
DKK 14.500