Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref. 596.1523
Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref.nr.: 596.1523 / 796.1523, cal. 1424, serienr.: 56340145, i urkasse af stål, rød, bølget skive med streg- og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke med forgyldt logo, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 16,5 cm. Medfølges af boks, kasse samt dateret men ustemplet certifikat fra 2000. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.