Armlænke i 'Geneve/sildebens' mønster af 8 kt guld
Armlænke i 'Geneve/sildebens' mønster af 8 kt guld med indskudslås og dobbelt sikkerhedshasp. Dobbelt stemplet: Backhausen. L. 20 cm. B. ca. 8 mm. Vægt: 17,1 gram. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.