Wira og Lycke Watch. To vintage herreure i forgyldt metal med lyse skiver, ca. 1930-40'erne (2)
To vintage herrearmbåndsure fra Wira og Lycke Watch, i urkasser af forgyldt metal med bagkasser af stål, lyse skiver med arabertal og punktindeks, plexiglas, mekaniske urværk med manuelt optræk. Ø. 27,5 og 33,5 mm. Medfølges af to ubrugte remme. Fremstår med brugsspor, ridser. Urerne gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på urerne.
Slutter om 2 dage 22 timer 39 minutter 19 sekunder
DKK 650