Wilhelm F. Andersen: Sejlbåde mellem to klippekyster, 1892

Vurdering

Hørsholm

6492743

Wilhelm F. Andersen: Sejlbåde mellem to klippekyster. Olie på lærred, sign. V.Andersen 92. 29 x 41 cm.

Wilhelm Wils (1880-1960): Parti fra Dyrehavsbakken., maleri

Hørsholm 13. nov. 18:35

Vurdering

4.200

2.200

Mogens S. Andersen. Vinterskov. (cd)
Odense 16. nov. 19:04

Vurdering

Johannes Meyer Andersen. Høstmotiv
Vejle 19:33

Vurdering

Harald Lauesen. Komposition med nøgen kvinde
Vejle 13. nov. 18:51

Vurdering

2.800

2.200

Johannes Andersen. Landskab m/ to personer m.m. (2)
Odense 11. nov. 13:35

Vurdering

Ejnar Thorbjørn (Evelyn Bøje Thorbjørn Andersen) (1911-1990): Grønland. Fjordlanskab,
Hørsholm 16:24

Vurdering

E. Thorbjørn. Grønlandsk bygd m/ fangere ved hytte. (cd)
Odense 18:48

Vurdering

Ubekendt Afrikansk kunstner. To malerier, olie på lærred. (2)
Odense 11. nov. 16:49

Vurdering

James B. Danziel. Parti fra en borg under truende skyer
Vejle 19:48

Vurdering

Harald Kjær. Tre malerier med Notre Dame, Paris som motiv, olie plade.
Aalborg 19:00

Vurdering

800

Kasia Banas. Tre landskabspartier, olie på lærred (3) (cd)
Vejle 09. nov. 18:48

Vurdering

5.400

3.400

Kasia Banas. Landskab med både (cd)
Vejle 10. nov. 19:35

Vurdering

6.800

4.600