Vacheron Constantin. Vintage herreur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne
Vintage herrearmbåndsur fra Vacheron Constantin, ref.nr.: 6487, cal. K 1002, i urkasse af 18 kt. guld, lys skive med stregindeks, riflet Longines-optrækskrone, plexiglas, monteret med senere læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 34 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive, udskiftet optrækskrone. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 3 dage 22 timer 26 minutter 25 sekunder
DKK 24.000