Spejl med ramme af forgyldt træ og gesso, top med krone

Vurdering

Hørsholm

6494217

Spejl med ramme af forgyldt træ og gesso, top med krone (mangler kors). 66x90 cm (målt uden krone). Der medfølger foto af Kronprins Christian og kronprinsesse Alexandrine 54x78 cm som oprindeligt sad i rammen.

Et par Versace væglamper (2)

Et par Versace væglamper (2)

Hørsholm 30. nov.

Vurdering

Stort New Yorker spejl med forgyldt ramme. 100x200 cm.
Odense 02. dec.

Vurdering

1.200

850

Odense 02. dec.

Vurdering

1.300

850

Odense 04. dec.

Vurdering

1.200

850

Nordtysk spejl i ramme af mahogni med forgyldt udskæring og inderkant, 1800tallets begyndelse
Hørsholm 06. dec.

Vurdering

2.400

Giacomo Leonardis (1723-1794) efter Giulio Carpioni (1613-1678): Bacchanal, Silens fest, radering, 1764
Hørsholm 06. dec.

Vurdering

Facetslebent spejl af forgyldt træ prydet med roser
Aarhus 30. nov.

Vurdering

Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.
Odense 20:02

Vurdering

5.200

Rigt modelleret og forgyldt maleriramme, 19. årh.s slutning
Hørsholm 06. dec.

Vurdering

Hørsholm 06. dec.

Vurdering

5.200

Roskilde 30. nov.

Vurdering

Vintage omega 'de ville' dameur ref. 511.343 ca. 1969
Aarhus 04. dec.

Vurdering

1.300

Herreur fra Michael Kors, ref.nr.: MK8077.
Aalborg 03. dec.

Vurdering

1.300

Herreur fra Michael Kors, ref.nr.: MK5722.
Aalborg 03. dec.

Vurdering

1.300

Damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Lady, ref.nr.: 795.1203
Roskilde 05. dec.

Vurdering

9.400

8.200

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M, ref. 596.1502
Roskilde 05. dec.

Vurdering

8.800

7.000

Fransk salon møblement i Louis XVI-stil, bestående af sofa samt to armstole, ca. 1900 (3)
København 19:36

Vurdering

800

Et par russiske teskeer lavet til kroningen af zar Alexander II, 1855 (2)
Vejle 03. dec.

Vurdering

3.000

2.200

Vejle 01. dec.

Vurdering

7.600

3.600

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120, 18 kt. guld og stål
Roskilde 04. dec.

Vurdering

9.600

8.400

Jürgen Joachim Jürgensen, Sønderborg. Sønderjysk empire hovedvandsæg i sølv
Vejle 10. dec.

Vurdering

8.800

6.400

Royal Copenhagen. 'Sommerfugle' tallerkener samt skål på fod, 1800-tallet (7)
Vejle 03. dec.

Vurdering

3.000

Cartier 'Must de Cartier'.Midsize dameur i forgyldt sterlingsølv med sort 'spider' skive, 1990'erne
Vejle 05. dec.

Vurdering

5.000

Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige Lady, 595.1055
Roskilde 05. dec.

Vurdering

8.200

7.200

Jaguar herreur special edition fra 2023.
Aarhus 05. dec.

Vurdering

3.400

2.400