Smykkesæt af forgyldt sølv med granater. (3)

Vurdering

DKK 1400

Hørsholm

6490959

Smykkesæt af forgyldt sølv med granater bestående af halskæde og et par ørestikker. Længde ørestikker: 12 x 25 mm. Længde halskæde 47,5 cm. (3) Æske medfølger. Fremstår med minimal alders- og brugsslitage.

Victoriansk granat halskæde af 18 kt. guld. Ca. 1850'erne.

Roskilde 06. nov. 19:08

Vurdering

10.500

7.800

Smykkesæt med granat og c.z. (5)
Aarhus 04. nov. 18:52

Vurdering

Russisk sølvsmed. Serveringsske af sølv, Moskva ca. 1895
Vejle 05. nov. 20:22

Vurdering

2.200

Smykkesæt med blå topas og c.z. (5)
Aarhus 04. nov. 18:47

Vurdering

1.900

To par ørestikker med perler af delvist forgyldt sterlingsølv. (4)
Hørsholm 07. nov. 21:00

Vurdering

1.000

Etui/ tabatière samt to sukkertænger af sølv og sterlingsølv (3)
Vejle 19:46

Vurdering

1.500

Pure Leaf. Samling smykker (10)
København 04. nov. 16:01

Vurdering

1.300

650

Vejle 02. nov. 20:09

Vurdering

4.400

3.600

W. & S. Sørensen. Børneskeer af forgyldt sølv fra 'Eventyrserien' (11)
Vejle 02. nov. 20:17

Vurdering

4.400

3.600

A. Michelsen. Tre sæt julebestik af forgyldt sølv og sterlingsølv med emalje (6)
Vejle 06. nov. 19:37

Vurdering

3.000

Tidlig Hingelberg-potageske i sølv, 1906
Vejle 19:26

Vurdering

A. Michelsen m.fl. En samling juleskeer af forgyldt sterlingsølv, overvejende 1940-50'erne (12)
Vejle 06. nov. 19:52

Vurdering

7.000

6.000

A. Michelsen. Samling juleskeer fra 1943-1960, delvist forgyldt sølv & sterlingsølv m/ emalje. (18)
Odense 05. nov. 18:56

Vurdering

6.400

5.200

Et par perleørestikker af forgyldt sterlingsølv. (2)
Hørsholm 07. nov. 19:45

Vurdering

1.000

Vejle 19:10

Vurdering

2.400

Pure Leaf. Tre par Almas ørestikker (6)
København 06. nov. 19:43

Vurdering

Pure Leaf. Samling ørestikker (12)
København 02. nov. 17:25

Vurdering

700

Ørestikker af forgyldt og rhodineret sterlingsølv
København 04. nov. 20:01

Vurdering

A. Michelsen. En samling juleskeer af forgyldt sterlingsølv med emalje (14)
Vejle 06. nov. 19:46

Vurdering

8.400

7.600

Aarhus 11. nov. 20:15

Vurdering

15.500

13.000

Fransk salon møblement i Louis XVI-stil, bestående af sofa samt to armstole, ca. 1900 (3)
København 05. nov. 18:38

Vurdering

2023-1500 Samling ravringe af sterling sølv (6)
København 07. nov. 21:57

Vurdering

850

Pure Leaf. Samling øreringe, sort forgyldt samt belagt med 18 kt. guld og hvidguld (12)
København 04. nov. 16:02

Vurdering

Pure Leaf. Tre par øreringe model Serra (6)
København 04. nov. 16:01

Vurdering

600