Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Sjælden Jaeger-leCoultre 'TV Screen'. Vintage herreur af 18 kt. guld, 1970’erne

Vurdering

DKK 29000

Roskilde

6474824

Vintage herrearmbåndsur fra Jaeger-LeCoultre, 'TV Screen', i urkasse af 18 kt. guld. Gylden urskive med stregindeks, to visere og logo. Plexiglas. Monteret med krokopræget læderrem med JLC spænde af doublé. Manuelt optræk. Bagkasse stemplet 9100 21, 1321199. 34 x 35 mm.
Fremstår med alm. brugsspor.
Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com garanterer ikke for funktionalitet. Servicehistorik kendes ikke.

Jaeger-LeCoultre. Vintage herreur i 18 kt. hvidguld med hvid skive, ca. 1970'erne

Vurdering

38.000DKK

Startpris

31.000DKK

Vejle

14.10, 20.00

Vintage Tudor herrearmbåndsur af 14 kt guld

Vurdering

15.500DKK

Startpris

12.000DKK

Roskilde

12.10, 19.20

Vacheron Constantin. Vintage herreur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne

Vurdering

32.000DKK

Startpris

24.000DKK

Vejle

11.10, 20.04

Vintage Omega Quartz, herrearmbåndsur fra 1979

Vurdering

2.000DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Aarhus

9.10, 19.55

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)