Severin Hansen for Haslev Møbelsnedkeri: Sybord af teaktræ, 1960'erne
Sybord af finéret teaktræ med tilspidsede ben, sarg med skuffe i siden, bund med kurv af sjeneflet. H. 52, B. 58, D. 44 cm. Formgivet i 1957. Fremstillet hos Haslev Møbelsnedkeri. Brugsspor og nogle ridser/mærker.
Slutter om 4 dage 20 timer 24 minutter 10 sekunder
DKK 850