Samling sølvgenstande (15)
Samling sølvgenstande bestående af: Cohr sølv tesi delvist lueforgyldt med håndtag af ibenholt Pokal fra Politiforeningen 1959, Rosenholm dessertske, Ole Lukøje 'Skub-oper', 3 stk. saltskeer heraf en af sterling sølv. 2 stk. kapselåbnere med sølvskafter, heraf den ene Michelsen sterling sølv, Norsk 24 skilling 1738, fremstår meget slidt med spor af montering som broche, 4 stk. bestik med engelske sølvstempler og skafter af perlemor. Vægt af rene sølvdele ca.200 gram. Samlet vægt inklusiv dele med montage ca. 485 gram. Fremstår med varierende brugsspor. (15)
Auktionen afsluttes: 18. nov. 2024 18:20
4 dage 1 time 1 minut 28 sekunder
DKK 1.200