+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Samling guldhalskæder og vedhæng samt enkel sølvhalskæde

Vurdering

DKK 4.600

Showroom

København

Varenummer

6494020

Beskrivelse

Samling halssmykker, bestående af Venezia halskæde af 8 kt guld, bredde: 1,4 mm. Længde: 42 cm, dertil vedhæng i form af kors af 14 kt. L.. ca 3,5 cm. Dertil to venezia halskæder ligeledes af 8 kt guld, bredde: 0,9 mm. Længde: 38 cm. endvidere et Hermann Siesbøl dråbeformet vedhæng af 8 kt guld, L.: 2 cm. Samlet vægt: 11,3 gr. En venezia halskæde af sterling sølv, bredde 1,3 mm, Længde: 40 cm, dertil brillantvedhæng af 14 kt hvidguld, prydet med en brillantsleben diamant, ca 0.01 ct., Farve. Wesselton (H), Klarhed: VS.

Næste bud

DKK 3.000

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

206/24 Dagmar kors med kæde af 14 kt

206/24 Dagmar kors med kæde af 14 kt

København 14. nov. 16:16

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

800

Pure Leaf. To halskæder samt et vedhæng (3)
København 12. nov. 16:35

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

650

Lapponia. Björn Weckström. Moderne halskæde m/ vedhæng af sterlingsølv.
Odense 14. nov. 18:48

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.400

Næste bud

1.400

Smykkesæt af 8 kt. hvidguld med brillanter samt kæde af sterlingsølv. (4)
Odense 11. nov. 12:39

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.500

Samling ravsmykker af sterling sølv (6)
København 14. nov. 15:25

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.400

Næste bud

1.400

Moderne brillanthalskæde af 14 kt. tofarvet guld, i alt ca. 0.58 ct.
Vejle 20:06

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

23.000

Næste bud

18.000

To halskæder med vedhæng af 14 kt hvidguld, 7,4 gr
København 18:59

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.600

Næste bud

3.400

Samling ravsmykker af sterling sølv (6)
København 14. nov. 21:23

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.900

Næste bud

1.000

Aagaard: To vedhæng af 14 kt. guld, 2,0 g. (2)
Hørsholm 20:40

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

1.100

Aagaard: Tre korsvedhæng af 8 og 14 kt. guld, 4,2 g. (3)
Hørsholm 19:05

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.900

Næste bud

1.400

Retro vedhæng af udskåret tigerøje med montering af guld
Vejle 14. nov. 20:17

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.000

Næste bud

2.000

Baccarat. Halscollier af 18 kt. guld med vedhæng 'Fleurs de Psydélic' (2)
Vejle 20:43

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.000

Næste bud

8.600

Geneve halskæde og ørestikker af 14 kt. guld. Vægt 37 g. 1960'erne. (3)
Roskilde 19:45

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

18.000

Næste bud

14.000

Pure Leaf. Seks halskæder, vedhæng belagt med 18 kt. (6)
København 09. nov. 10:32

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.900

Næste bud

1.000

To lommeurskæder af forgyldt metal med vedhæng af 18 kt. guld (3)
Vejle 10. nov. 20:43

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.000

Næste bud

3.000

From. Halskæde af 14 kt guld prydet med citrin.
Aalborg 14. nov. 18:09

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.000

Næste bud

7.200

Pure Leaf. Seks vedhæng belagt med 18 kt. guld og hvidguld (6)
København 09. nov. 09:56

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Pandora, Grann & Laglye m.fl. En samling smykker og bestikdele af sølv og sterlingsølv (7)
Vejle 14. nov. 20:44

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.800

Pure Leaf. Fire vedhæng belagt med 18 kt. guld og hvidguld (4)
København 08. nov. 15:23

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

600

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. guld (6)
København 11. nov. 13:51

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

600

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. guld (6)
København 13. nov. 16:44

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. guld (4)
København 13. nov. 20:47

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

600

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. hvidguld (8)
København 09. nov. 10:00

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.900

Næste bud

1.000

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. hvidguld (6)
København 14. nov. 15:49

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.0.35