Vintage ametystvedhæng med halskæde af 14 kt

Vurdering

DKK 11.500

København

6487280

Vintage halskæde i aflange led af 14 kt guld, Længde: 41,5 cm, dertil et større håndsmedet vedhæng med udskåret motiv, prydet med en større lyslilla ametyst, mål: 16 x 21 mm. Mål af vedhæng uden øsken: ca 32 x 26 mm. Vedhæng er ikke afmonterbar. Samlet vægt: 23,5 gr

DKK 9.200

Camévedhæng af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv

Aarhus 28. nov.

Vurdering

3.200

Tage Hansens Guldsmedie. 'Isbjørn' vedhæng af 14 kt guld
Aalborg 05. dec.

Vurdering

Sydeuropæisk halskæde af 14 kt guld
Aalborg 05. dec.

Vurdering

Lapponia. Björn Weckström. Moderne halskæde m/ vedhæng af sterlingsølv.
Odense 28. nov.

Vurdering

2.400

Halskæde med vedhæng med brillanter, 14 kt. guld
Aarhus 29. nov.

Vurdering

5.200

2.400

Samling ravsmykker af sterling sølv (7)
København 28. nov.

Vurdering

Ole Lynggaard: 'Forest' vedhæng og halskæde af 18 kt. guld. (2)
Hørsholm 05. dec.

Vurdering

9.000

6.600

Samling ravsmykker af sterling sølv (5)
København 28. nov.

Vurdering

3.400

Georg Jensen. Jacqueline Rabun. 'Mercy' halskæde med diamant vedhæng i 18 kt. guld i GJ æske.
Odense 28. nov.

Vurdering

6.400

5.200

Odense 28. nov.

Vurdering

1.500

Halskæde i rhodineret Sterling Sølv
Odense 28. nov.

Vurdering

600

Zee Wo, Shanghai. Kinesisk taske af sølv, omkr. 1900
Vejle 20:00

Vurdering

1.700

Moderne brillanthalskæde af 14 kt. tofarvet guld, i alt ca. 0.58 ct.
Vejle 28. nov.

Vurdering

18.000

15.500

Ole Lynggaard: Shooting Stars vedhæng til ørering, 18 kt. guld
Hørsholm 05. dec.

Vurdering

10.500

6.400

Samling ravsmykker af sterling sølv (9)
København 28. nov.

Vurdering

800

Diamanthalskæde med hvide og fancy farvede diamanter, ca 2.98 ct. IGI og GIA rapport medfølger
København 29. nov.

Vurdering

155.000

105.000

686733 Samling Navajo smykker af sølv (5)
København 28. nov.

Vurdering

800

København 28. nov.

Vurdering

800