Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Vintage ametystvedhæng med halskæde af 14 kt

Vurdering

DKK 11500

København

6487280

Vintage halskæde i aflange led af 14 kt guld, Længde: 41,5 cm, dertil et større håndsmedet vedhæng med udskåret motiv, prydet med en større lyslilla ametyst, mål: 16 x 21 mm. Mål af vedhæng uden øsken: ca 32 x 26 mm. Vedhæng er ikke afmonterbar. Samlet vægt: 23,5 gr

Afrikansk halskæde i 18 kt. guld med guldvedhæng (2)

Vurdering

16.500DKK

Startpris

13.000DKK

Vejle

10.10, 19.47

Halskæde, armbånd og vedhæng med markasitter og onyks. (3)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

10.10, 18.35

En halskæde med calcedon vedhæng af forgyldt sterlingsølv (2)

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

550DKK

København

10.10, 15.52

Zee Wo, Shanghai. Kinesisk taske af sølv, omkr. 1900

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Vejle

11.10, 18.40

Aagaard. Brillantring og brillantvedhæng af 14 kt med guldkæde af 8 kt

Vurdering

5.200DKK

Startpris

2.600DKK

København

10.10, 20.37

Victoriansk granat halskæde af 18 kt. guld. Ca. 1850'erne.

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.600DKK

Roskilde

15.10, 19.02

Moderne brillanthalskæde af 14 kt. tofarvet guld, i alt ca. 0.58 ct.

Vurdering

23.000DKK

Startpris

18.000DKK

Vejle

10.10, 18.46

Smykkesæt af sølv med ædelsten

Vurdering

5.000DKK

Startpris

850DKK

Aarhus

13.10, 18.34

Vintage vedhæng og kæde af 18 kt guld prydet med diamanter

Vurdering

26.000DKK

Startpris

18.000DKK

Aalborg

14.10, 20.11

Halssmykke og armbånd med diverse ædelsten (3)

Vurdering

1.600DKK

Startpris

750DKK

Aarhus

11.10, 18.16

Smykkesæt af sølv med farvede ædelsten (3)

Vurdering

1.600DKK

Startpris

750DKK

Aarhus

11.10, 18.01

Stort diamantbesat løve-vedhæng af 18 kt. guld, ca. 0.11 ct.

Vurdering

23.000DKK

Startpris

18.000DKK

Vejle

10.10, 20.02

En samling vintage smykker af 14 kt. guld, sterlingsølv og sølv (6)

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

1.600DKK

Vejle

10.10, 20.14

Alain Roure. Fransk brillanthalssmykke af 18 kt. guld, i alt ca. 0.38 ct

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.500DKK

Vejle

10.10, 21.07

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)