Retro vedhæng af udskåret tigerøje med montering af guld

Vurdering

Vejle

6450039

Retro vedhæng af udskåret og glatslebet tigerøje med montering bl. a. i form af stiliseret blad af 18 kt. guld. L. 4,7 cm., inkl. øsken. Vedhænget fremstår med brugsspor, lille afslag på vedhængets spids. Lødighed verificeret ved syretest.

To halskæder med vedhæng af 14 kt hvidguld, 7,4 gr

København 18:59

Vurdering

4.600

3.400

Tourmalin- og diamantvedhæng i 14 kt. guld med kæde i 14 kt. guld (2)
Vejle 19:07

Vurdering

9.000

6.400

206/24 Dagmar kors med kæde af 14 kt
København 14. nov. 16:16

Vurdering

800

Samling guldhalskæder og vedhæng samt enkel sølvhalskæde
København 14. nov. 20:35

Vurdering

4.600

3.000

Baccarat. Halscollier af 18 kt. guld med vedhæng 'Fleurs de Psydélic' (2)
Vejle 20:43

Vurdering

11.000

8.600

To lommeurskæder af forgyldt metal med vedhæng af 18 kt. guld (3)
Vejle 10. nov. 20:43

Vurdering

3.000

3.000

David-Andersen, Bernhard Hertz m.fl. En samling smykker i sølv og sterlingsølv (15)
Vejle 19:28

Vurdering

3.000

Carl Ove Frydensberg, Ulrich Design, Toftegaard m.fl. En samling smykker i sølv og sterlingsølv (18)
Vejle 14. nov. 19:42

Vurdering

Anton Michelsen, Axel Holm m.fl. En samling vintage smykker mm. af sølv og sterlingsølv (19)
Vejle 18:50

Vurdering

Pandora, Grann & Laglye m.fl. En samling smykker og bestikdele af sølv og sterlingsølv (7)
Vejle 14. nov. 20:44

Vurdering

1.800