Camévedhæng af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv

Vurdering

Aarhus

6284181

vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med et større Camévedhæng, i form af kvinde i profil. Mål incl øsken 45x30 mm. Længde på halskæden er ca. 45 cm. Samlet vægt ca. 8,6 gram. Vejl. pris for Camé er 6.295,-.

Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

DKK 3.200

Halskæde med vedhæng af 14 kt. guld

Aarhus 25. nov.

Vurdering

3.600

Halskæde med vedhæng med brillanter, 14 kt. guld
Aarhus 28. nov.

Vurdering

4.600

2.400

Halskæde med integreret vedhæng med rav
Aarhus 28. nov.

Vurdering

3.200

1.700

Kranz & Ziegler Couture, halskæde med brillant vedhæng, 14 kt. guld
Aarhus 25. nov.

Vurdering

4.600

2.400

Armlænke med brillanter, ca. 0.03 ct. 14 kt. guld
Aarhus 28. nov.

Vurdering

3.400

Camé af 14 kt guld med vedhæng af 8 kt guld.
Aalborg 23. nov.

Vurdering

2.200

Ring med cabochonsleben kyanit, 14 kt. guld, str. 52
Aarhus 28. nov.

Vurdering

6.200

3.000

Samling ravsmykker af sterling sølv (7)
København 28. nov.

Vurdering

Retro vedhæng af udskåret tigerøje med montering af guld
Vejle 19:24

Vurdering

3.000

Ole Lynggaard: 'Forest' vedhæng og halskæde af 18 kt. guld. (2)
Hørsholm 05. dec.

Vurdering

9.000

6.400

Zee Wo, Shanghai. Kinesisk taske af sølv, omkr. 1900
Vejle 22. nov.

Vurdering

3.000

Retro citrin- og brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, ca. 1970-80'erne
Vejle 19:00

Vurdering

6.000

Safir- og diamantvedhæng i kæde af hvidguld (2)
Vejle 20:12

Vurdering

5.000

4.600

Samling halskæder af bomuld med karabin lås af forgyldt sterling sølv. (11)
Aalborg 22. nov.

Vurdering

1.500