Prahl. Skål og kande af sølv (2)
Prahl. En skål med hanke samt tang, H. 12 cm., Ø. 14 cm. Hertil en kande, H. 14 cm. Begge dekorerede med graveringer i form af amoriner og dyr. Personlig gravering med navne samt datoer. Begge tretårns stemplet 1876 samt Simon Groth. Samlet vægt 518 gr. Fremstår med almindelige brugsspor, let anløb. (2)
Slutter om 22 timer 59 minutter 7 sekunder
DKK 2.800