Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Prahl. Skål og kande af sølv (2)

Vurdering

DKK 3000

København

6488042

Prahl. En skål med hanke samt tang, H. 12 cm., Ø. 14 cm. Hertil en kande, H. 14 cm. Begge dekorerede med graveringer i form af amoriner og dyr. Personlig gravering med navne samt datoer. Begge tretårns stemplet 1876 samt Simon Groth. Samlet vægt 518 gr. Fremstår med almindelige brugsspor, let anløb. (2)

DKK 2.800

A.Michelsen flaskebakke sterling sølv, samt George Nathan & Ridley Hayes, skål med hanke

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Hørsholm

11.10, 15.56

M. H. Wilkens & Söhne. Tysk art deco skål af sølv, ca. 1930

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.500DKK

Vejle

11.10, 19.10

Samling sølv korpus (13)

Vurdering

2.400DKK

item.HighestBidLabel

2.000DKK

Aalborg

8.10, 19.00

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)