Poul Janus Ipsen (f. 1936): Original tegning, 'Skriget', bly og farveblyant på papir

Vurdering

Hørsholm

6490913

Sign. og dat. Poul Janus Ipsen 2006. Bladmål 38 x 29 cm. Rammemål 57 x 46 cm.

Maja Lisa Engelhardt, Poul Janus Ipsen  m.fl. Samling tryk

København 30. nov.

Vurdering

Poul Isbak (1943-): Kvindetorso. Kul på papir, 2006.
Hørsholm 30. nov.

Vurdering

4.200

Gunleif Grube:  'Lykkens fugl', litografi
Hørsholm 30. nov.

Vurdering

850

Poul-Henrik Jensen. Gademotiv med person. (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

Preben Hornung (1919-1989): Figurkomposition, litografi (cd)
Hørsholm 30. nov.

Vurdering

Finn Pedersen (1944-2014): Figurkomposition, akvarel på papir (cd)
Hørsholm 30. nov.

Vurdering

Finn Mickelborg, Poul Agger mfl. Samling tryk. ( 6)
København 30. nov.

Vurdering

Gerhard Henning (1880-1967): Kvindestudie. Radering.
Hørsholm 30. nov.

Vurdering

600

Ib Spang Olsen. 'Noget om Nanette', litografier. (4) (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

900

Sixtus Thomsen & Søn. Rubin- og diamantrosetring af 14 kt. guld
Vejle 28. nov.

Vurdering

6.400

5.200

Odense 30. nov.

Vurdering

900

Ib Spang Olsen. 'Noget om Nanette', litografier. (5) (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

900

Jon Gislason. Komposition
Vejle 27. nov.

Vurdering

10.500

7.000

Jon Gislason. Komposition
Vejle 27. nov.

Vurdering

10.000

5.200

Jon Gislason. Komposition
Vejle 19:52

Vurdering

10.500

6.400

Carsten Dahl. 'De så et Vejcrusifix' olie på plade, 2002
Roskilde 04. dec.

Vurdering

2.800

Jon Gislason. 'Kærester'
Vejle 26. nov.

Vurdering

9.000

6.200

Jon Gislason. 'Møde'
Vejle 30. nov.

Vurdering

6.400

5.200

Jon Gislason. Komposition
Vejle 27. nov.

Vurdering

10.500

7.400

Jon Gislason. 'Kvinde på Fanø'
Vejle 30. nov.

Vurdering

9.000

7.200

Odense 30. nov.

Vurdering

Vejle 27. nov.

Vurdering

6.000

4.200

Jon Gislason. 'Møde i solskin'
Vejle 28. nov.

Vurdering

10.500

7.200

Jon Gislason. 'Gnask'
Vejle 30. nov.

Vurdering

6.400

5.000