Omega 'De Ville Prestige'. Herreur i 18 kt. guld med separat sekundviser, ca. 1993
Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, ref.nr.: 125.0050), cal. 651, i urkasse af 18 kt. guld, sølvfarvet skive med stregindeks, separat sekundviser, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original læderrem med forgyldt Omega-spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 34,5 mm. Fremstår med brugsspor, graveret "0304" på bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 6 dage 21 timer 14 minutter 25 sekunder
DKK 21.000