Mogens Balle. Komposition. Litografi. 1964.

Vurdering

Roskilde

6495330

Mogens Balle (1921-1988). Komposition. Litografi, 169/230. Sign. Balle 64. 66 x 45 cm. (76x 58cm.) (cd)

Proveniens: Danske Bank.

Preben Hornung: Komposition. Litografi

Roskilde 23. nov.

Vurdering

Mogens S. Andersen. 'Regnfan og Hjortetrøst'
København 23. nov.

Vurdering

2.200

Jørn Glob. Landskabsparti
København 23. nov.

Vurdering

800

Theo Tobiasse. Komposition (cd)
Aalborg 25. nov.

Vurdering

Aalborg 25. nov.

Vurdering

Aalborg 25. nov.

Vurdering

Jacob Gils. Komposition
København 27. nov.

Vurdering

Eske Kath. Komposition.
Roskilde 26. nov.

Vurdering

800

Henry Heerup, litografi, 'Hjertets ensomhed'
Roskilde 26. nov.

Vurdering

800

Ole Bjørn. Komposition
København 23. nov.

Vurdering

Henrik Buster Bruun. Tre landskabspartier (cd) (3)
Aalborg 25. nov.

Vurdering

Karl Aage Riget. Komposition mix-media/serigrafi.
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Jørgen Haugen Sørensen. Komposition, akvarel 1974
Roskilde 27. nov.

Vurdering

800

Hans Voigt Steffensen, litografi, 'Ungarsk hyrde med får'
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Jasper Morrison. Tre pendler af hvidt opalglas, model 'Glo-Ball S2' (3)
København 23. nov.

Vurdering

800

Falko Behrendt: To kompositioner. 'Grün10grün' og 'Märchen'. Litografier (2)
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

Jasper Morrison. Et par pendler af hvidt opalglas, model 'Glo-Ball S2' (2)
København 23. nov.

Vurdering

København 23. nov.

Vurdering

Svend Nielsen. Parti fra Gudhjem
København 23. nov.

Vurdering

Gorm Eriksen. 'Nat'
København 23. nov.

Vurdering

800

København 23. nov.

Vurdering

Ole Kielberg. Landskabsparti fra Daugløkke.
København 23. nov.

Vurdering

800

Preben Wölck. 'Mørk begyndelse'
København 23. nov.

Vurdering

5.400

3.200

Knud Verner Laursen. 'Vestjysk forår'
København 23. nov.

Vurdering

Jytte Loehr: 'Jardin Secret' og Annelise Kalbak: Komposition, to litografier (2)
Hørsholm 23. nov.

Vurdering