Mogens Balle. Komposition. Litografi. 1964.

Vurdering

Roskilde

6495330

Mogens Balle (1921-1988). Komposition. Litografi, 169/230. Sign. Balle 64. 66 x 45 cm. (76x 58cm.) (cd)

Proveniens: Danske Bank.

Mogens Balle. Kompositioner (2)

Aalborg 09. nov. 17:19

Vurdering

Mogens Balle. Komposition. Litografi
Roskilde 12. nov. 19:22

Vurdering

Mogens Balle. 'Nær Jord'
København 09. nov. 18:56

Vurdering

Mogens Balle, Wifredo Lam og Georgi Daskaloff. Tre kompositioner (3)
København 09. nov. 19:28

Vurdering

Gina Pellon. Figurkomposition (cd)
Aalborg 13. nov. 19:28

Vurdering

Aalborg 13. nov. 19:29

Vurdering

Aalborg 13. nov. 19:30

Vurdering

Henry Heerup, litografi, ''Katten og Fuglen'.
Roskilde 12. nov. 17:28

Vurdering

850

Theo Tobiasse. Komposition (cd)
Aalborg 09. nov. 17:22

Vurdering

Aalborg 09. nov. 17:25

Vurdering

Aalborg 09. nov. 17:26

Vurdering

Peter Brandes. Abstrakt komposition
Roskilde 09. nov. 19:14

Vurdering

800

Eske Kath. Komposition.
Roskilde 16. nov. 19:34

Vurdering

800

Hans Voigt Steffensen. Litografi 'Balidans'
Roskilde 16. nov. 19:30

Vurdering

Hans Voigt Steffensen. Litografi 'Balinesisk dans'
Roskilde 16. nov. 20:32

Vurdering

Henry Heerup, litografi, 'Hjertets ensomhed'
Roskilde 12. nov. 21:28

Vurdering

800

Henrik Buster Bruun. Tre landskabspartier (cd) (3)
Aalborg 09. nov. 17:21

Vurdering

Jean Dewasne. To serigrafier (2)
Roskilde 12. nov. 17:54

Vurdering

850

Roskilde 12. nov. 17:28

Vurdering

800

Roskilde 16. nov. 18:31

Vurdering

900

Tom Krøjer: Komposition med både. Litografi
Hørsholm 09. nov. 16:15

Vurdering

800

Hans Voigt Steffensen, litografi, 'Ungarsk hyrde med får'
Roskilde 16. nov. 21:40

Vurdering

Malene Landgreen: Komposition, litografi. cd
Hørsholm 09. nov. 13:40

Vurdering

1.300

Hørsholm 09. nov. 13:46

Vurdering

1.300

Richard Mortensen. To kompositioner. (2)
Roskilde 13. nov. 19:21

Vurdering

850