Mike Grønbech-Dam ` Arnager`
Mike Grønbech-Dam (- f 1961)
Digitalprint på lærred "Arnager Havnebro"
På bagsiden betitlet, signeret og dateret. 150x100 cm
Arnager Havn er Danmarks første ø-havn, bygget i 1884.
Broen er Nordeuropas længste træbro over åbent hav (ca 188 m ). Broen blev fornyet helt fra bunden og genindviet i oktober 2019
BEMÆRK : Leveringstid
Værket sælges ink. levering inden for en måned. Der er mulighed for afhentning i i Showroomet i
Havnevej 15, Tejn, 3770 Allinge.
Fast pris
DKK 3500