Marc Chagall, efter. To litografier fra 'Derriere Le Miroir' (2)

Vurdering

DKK 1100

Aarhus

6490430

Marc Chagall (1887-1985), efter. To litografiske tryk herunder 'Jour de printemps' og 'After the Winter' fra 'Derriere Le Miroir', usign. 37 x 27 (52 x 41) cm. og 36 x 48 (50 x 63) cm. Ene fremstår med nuanceforskel / falmet centralt på papir (2)

Børge Mogensen. Tre-pers. sofa model 2213, brunt læder

Aarhus 19 okt.

Vurdering

10.500

6.800

Anders Klem for Umage. 6 EOS medium lampeskærme m. forskellige stammer (5)
Aarhus 17 okt.

Vurdering

1.900

800

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)