Louis XVI chatol af mahogni, 18./19. århundrede
Bund med to store og to mindre skuffer. Skriveplade bag hvilken rum og skuffer. Top med to låger bag hvilke hylder. H 230 cm, H 114 cm, D 53 cm. Løse lister medfølger. Brugsspor, skæv låge, nøgle medfølger ikke.
Auktionen afsluttes: 15:11
9 timer 37 minutter 7 sekunder