Knud Kristensen . ' Vinteraften - Vandtårnet' , Olie på plade (cd)
Knud Kristensen (1917-1990), 'Vinteraften - Vandtårnet', olie på plade , sign. Knud Kristensen dateret 72 og betitlet på bagside. 43x52 cm. (49x58 cm).
Dette værk er en del af større privatsamling af Knud Kristensen værker , der udbydes på Auktionshuset.com i marts mdr.
Se og byd på alle varerne her.
Auktionen afsluttes: 23. nov. 2024 17:00
8 dage 6 timer 22 minutter 4 sekunder