Johannes Andersen for CFC Silkeborg. Sofabord af palisander
Johannes Andersen. Sofabord fineret med palisander, ene ende med udtræksplade beklædt med sort formica, den anden ende med udtræksplade fineret med palisander. H. 48 cm, L. 147 cm, B. 60 cm. Fremstillet hos CFC, Silkeborg (plakette mangler). Fremstår med alm. brugsspor.
Slutter om 4 dage 20 timer 35 minutter 56 sekunder