Harald Sohlberg. Vinternatt i fjellene, 1917.
Harald Sohlberg (1869-1935). Vinternatt i fjellene, 1917, indrammet farvelitografi - trykt af A. Wörner lito. officin Kristiania, nummer 168 / oplag 250, sign. Sohlberg decb. 1917 & signeret i tryk Sohlberg 1917, 52 x 60 cm. (69 x 76) cm. Fremstår m/ enkelte fugtmærker & pletter.
Auktionen afsluttes: 13. nov. 2024 18:50
5 dage 12 timer 0 minutter 6 sekunder
DKK 190.000