Harald Sohlberg. Vinternatt i fjellene, 1917.
Harald Sohlberg (1869-1935). Vinternatt i fjellene, 1917, indrammet farvelitografi - trykt af A. Wörner lito. officin Kristiania, nummer 168 / oplag 250, sign. Sohlberg decb. 1917 & signeret i tryk Sohlberg 1917, 52 x 60 cm. (69 x 76) cm. Fremstår m/ enkelte fugtmærker & pletter.
Slutter om 8 dage 21 timer 58 minutter 27 sekunder
DKK 190.000