Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Halskæde i 'Geneve/sildebens mønster' af 14 kt guld

Vurdering

DKK 11500

Aalborg

6487270

Halskæde i 'Geneve' mønster af 14 kt guld med skjult kasselås samt med to sikkerhedshaspe. Stemplet: 'Aur. 585'. L. 41 cm. B. ca. 6 til 9 mm. Vægt: 28,9 gram. Fremstår med lette brugsspor herunder få ridser.

Vurdering

19.000DKK

item.HighestBidLabel

15.000DKK

Aalborg

8.10, 18.28

Ubekendt møbelproducent. Spisebord, egetræ, 1970'erne

Vurdering

2.400DKK

item.HighestBidLabel

1.600DKK

Aarhus

11.10, 18.23

Johannes Andersen for Uldum Møbelfabrik. Spisebord af teaktræ, 1960'erne

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.800DKK

Roskilde

12.10, 19.19

Georg Jensen. Fusionsring af 18 kt guld med brillanter 0.16 ct.

Vurdering

13.000DKK

Startpris

10.500DKK

Aarhus

14.10, 21.41

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)